Zaznacz stronę

Czy szukasz niezawodnej firmy specjalizującej się w obróbce metalu? Firma Gulajski to lider w dziedzinie cięcia laserowego, gilotynowego, tłoczenia, otworowania i gięcia blach. Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających klientów.

Profesjonalizm i jakość

Nasza firma korzysta z najnowocześniejszych technologii i maszyn sterowanych komputerowo, które są jednymi z najbardziej zaawansowanych na rynku europejskim. Stosujemy stal ocynkowaną najwyższej jakości, która spełni najwyższe wymagania naszych klientów. Nasza stal jest odpowiednio zabezpieczona, co gwarantuje jej długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie.

Porównanie metod cięcia metalu wodą oraz laserem

Oto wykres porównujący parametry cięcia laserem i cięcia strumieniem wody. Na wykresie przedstawione są pięć kluczowych parametrów: dokładność, szybkość cięcia, koszt operacyjny, zakres materiałów oraz wpływ na materiał. Każdy parametr został oceniony w skali od 1 do 10 dla obu metod cięcia.

wykres porównujący parametry cięcia laserem i cięcia strumieniem wody
wykres porównujący parametry cięcia laserem i cięcia strumieniem wody

Na wykresie widać, że cięcie laserem ma lepszą dokładność i niższy koszt operacyjny, podczas gdy cięcie strumieniem wody jest lepsze pod względem szybkości cięcia, zakresu materiałów i wpływu na materiał.

Porównanie cięcia laserem i cięcia strumieniem wody na podstawie różnych materiałów, wraz z krótkim opisem każdej metody:

MateriałCięcie LaseremCięcie Strumieniem Wody
MetaleBardzo efektywne, szczególnie na cienkich płytach. Może powodować niewielkie zniekształcenia.Możliwe, ale mniej efektywne niż dla niemetali. Brak zniekształceń cieplnych.
Plastik/PoliwęglanSzybkie i dokładne, ale może powodować topienie krawędzi.Preferowane dla grubych materiałów; brak ryzyka topienia.
DrewnoEfektywne dla cienkich płyt. Może powodować przypalenia.Dobrze radzi sobie z grubymi płytami, bez ryzyka przypaleń.
SzkłoTrudne do cięcia, ryzyko pęknięć.Bardzo efektywne, bez ryzyka pęknięć.
KamieńMożliwe, ale ryzyko pęknięć i uszkodzeń.Idealne do cięcia grubych płyt, bez ryzyka uszkodzeń.
Porównanie cięcia laserem i cięcia strumieniem wody na podstawie różnych materiałów

Cięcie Laserem:

 • Wykorzystuje skoncentrowany strumień światła do cięcia materiałów.
 • Zapewnia wysoką dokładność i możliwość cięcia skomplikowanych kształtów.
 • Może powodować zniekształcenia cieplne i przypalenia na krawędziach ciętych materiałów.
 • Idealne do precyzyjnych prac i cienkich materiałów.

Cięcie Strumieniem Wody:

 • Używa wysokociśnieniowego strumienia wody, często z dodatkiem ścierniwa, do cięcia materiałów.
 • Brak zniekształceń cieplnych, co jest korzystne dla materiałów wrażliwych na ciepło.
 • Może ciąć bardzo grube materiały.
 • Mniej efektywne dla niektórych metali w porównaniu z cięciem laserowym.

Szybkość i precyzja

Zapewniamy najszybsze i najdokładniejsze metody obróbki, które są uznawane przez przemysł za niezastąpione. Zajmujemy się całym procesem, od zamówienia, przez przygotowanie wzorów i technologii ich wykonania, aż do odpowiedniego pakowania produktu i organizacji transportu do miejsca docelowego. Nasze terminy realizacji są niezwykle krótkie, co jest jednym z naszych największych atutów.

Cięcie laserem
Cięcie laserem
ciecie laserowe
ciecie laserowe

Porównanie szybkości cięcia różnych materiałów w zależności od wybranej metody cięcia. Podane wartości są przybliżone i mogą się różnić w zależności od specyfikacji urządzeń, grubości materiału i innych czynników.

MateriałSzybkość Cięcia Laserem (mm/min)Szybkość Cięcia Strumieniem Wody (mm/min)
Stal nierdzewna2500 – 3500300 – 600
Aluminium1500 – 2500250 – 500
Miedź1000 – 2000200 – 400
Plastik3000 – 4000500 – 1000
Szkło1500 – 25001000 – 2000
Drewno3000 – 50001000 – 3000
Kamień1000 – 2000800 – 1600
Porównanie szybkości cięcia różnych materiałów w zależności od wybranej metody cięcia

Uwagi:

 • Cięcie Laserem: Zazwyczaj szybsze dla większości metali i cienkich materiałów. Szybkość może być wyższa dla cieńszych materiałów.
 • Cięcie Strumieniem Wody: Efektywniejsze dla grubych materiałów i tych, które są wrażliwe na ciepło. Szybkość jest niższa, ale metoda ta jest bardziej uniwersalna.

Elastyczność

Oferujemy usługi zarówno na własnym materiale, jak i na materiale dostarczonym przez klienta. Nasze możliwości maszynowe są imponujące – cięcie stali na laserze do grubości: czarna i ocynkowana do 26mm, stal nierdzewna do 21mm, aluminium do 16mm, metale nieżelazne do 13mm.

Globalny zasięg

Realizujemy zamówienia dla klientów z całego świata. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, możemy dostarczyć Ci nasze produkty i usługi z najwyższą jakością i precyzją.

Cięcie spieków kwarcowych do produkcji mebli ze spieków kwarcowych

Cięcie spieków kwarcowych do produkcji mebli ze spieków kwarcowych
Cięcie spieków kwarcowych do produkcji mebli ze spieków kwarcowych

Cięcie wodą:

Cięcie wodą jest jedną z najczęściej stosowanych metod cięcia spieków kwarcowych. Jest to metoda, która polega na wykorzystaniu silnego strumienia wody (czasami w połączeniu z cząstkami ściernymi) do cięcia materiału. Ta metoda jest szczególnie skuteczna dla twardego i kruchości materiału, jakim jest spiek kwarcowy.

Zalety cięcia wodą obejmują:

 • Niski wpływ termiczny na materiał, co oznacza, że nie ma ryzyka odkształceń czy pęknięć z powodu nagrzewania materiału.
 • Wysoka precyzja cięcia, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie niestandardowych kształtów i wzorów.
 • Mniejsze generowanie odpadów i pyłu, co czyni to metodę bardziej przyjazną dla środowiska niż niektóre inne metody.

Cięcie laserem:

Cięcie laserem to inna metoda, która może być stosowana do cięcia spieków kwarcowych. Polega na skoncentrowaniu promienia laserowego na materiale w celu dokonania precyzyjnego cięcia. Cięcie laserem jest jednak rzadziej stosowane dla spieków kwarcowych, ponieważ promień laserowy generuje ciepło, co może prowadzić do pęknięć lub innych uszkodzeń materiału.

Zalety cięcia laserem obejmują:

 • Wysoka precyzja cięcia, umożliwiająca tworzenie skomplikowanych kształtów i wzorów.
 • Szybki proces cięcia, co jest korzystne dla produkcji na dużą skalę.
 • Wydajność i niskie generowanie odpadów.

Wybór między tymi dwiema metodami zależy od wielu czynników, w tym od konkretnych wymagań projektu, dostępności sprzętu i budżetu.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do naszej siedziby, gdzie mogą Państwo zapoznać się szczegółowo z naszą ofertą oraz poznać nasze możliwości produkcyjne. Skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: [email protected] lub pod numerem telefonu: 798 852 246.

Doświadcz profesjonalizmu i jakości usług oferowanych przez Firmę Gulajski. Czekamy na Ciebie!